Yaklaşık olarak on senedir sektörde yer alan ve pek çok ünlü sanatçıyla çalışma fırsatı elde eden başarılı fotoğraf sanatçılarından Nergis Dünya ‘Marka’ olma konusunda yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Bülent Ersoy’un yanı sıra Pamela, Yaşar, Mustafa Sandal ve Ümit Besen ilk sıralarda yer almak üzere pek çok ünlü ismin fotoğrafçılığını üstlenmiş olan Nergis Dünya, çekmiş olduğu birbirinden harika karelerle yalnızca ünlü sanatçıların değil Tiyatrolar ile birlikte galalar ve açılışların da vazgeçilmez bir ismi haline gelmiş oldu.

Nergis Dünya konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında; ’20 senedir sağlık sektörüne hizmet vermeyi sürdüren bir sağlık memuru ve  aynı zamanda doğum koçu olarak bu işe ilk önce doğum fotoğrafçısı olarak başladım. Fotoğraf çekmeyi çok sevdiğimden dolayı bu mesleği profesyonel bir şekilde yapmaya karar vermenin ardından ilk profesyonel deneyimimi Levent Kırca sahnesinde yaşadım. Burda tam iki sezon devam ettim. Arka arkaya gelen sahne çekimleri ve sanatçı çekimler iile fotoğraf sanatında ”Marka” olmayı hedefledim. Beni bu zirveye taşıyan sevgi ve saygı duyduğum, çalışma fırsatı bulduğum sanatçılarıma teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.